KONST / Litografier / Färglitografi 12297719
nr 1229 7719
Albin Amelin
(1902-1975), Sverige
Färglitografi, Flottare, Signerad, ej numrerad. Motivet: 50x70
Albin Amelin, född 1902 i Chicago, Illinois, död 1975, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
måndag 21 januari 2019
kl 19:02:32
300 kr
500 kr
Albin Amelin
Läs mer om Albin Amelin